Хто такий Чарльз Лібер і чому його пов’язують зі створенням коронавірусу у Китаї Без рубрики


В Америці заарештували доктора Чарльза Лібера – завідувача кафедри хімії та хімічної біології Гарвардського університету. У справі йдеться про приховування коштів від Китаю і шпигунство. І тут почали плести конспірологічні теорії: нібито Лібер причетний до штучного створення коронавірусу. Який стосунок взагалі Лібер має до Китаю – читайте нижче.

Звинуватили Чарльза Лібера у прихованій співпраці з Китаєм ще 28 січня 2020 року. Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Департаменту юстиції США. 

Йдеться про те, що він брехав Міністерству оборони про таємні щомісячні виплати у розмірі 50 000 доларів від Китаю, проховував витрати на проживання до 1 000 000 китайських юанів, які також покривав Китай. Окремим звинуваченням є також отримання грошей на створення дослідної лабораторії при університеті в Ухані. На це Ліберу виділили більше 1,5 мільйона доларів. 

Біографія Чарльза Лібера 

Чарльзу Ліберу 60 років, він народився у Філадельфії. Закінчив Коледж Франкліна і Маршалла, проводив докторські дослідження у Стенфорді.

Там в 1985 році отримав ступінь доктора філософії з хімії. З 1991 року професор в Гарварді і з 2017 року, з 2015 року завідує кафедрою хімії та хімічної біології. Член Американської академії мистецтв і наук. Співредактор наукового видання Nano Letters.

Опублікував більше 400 робіт в рецензованих журналах. У 2011 році входив до двадцятки найбільш цитований з нині живих хіміків.

Чарльз Лібер і Ухань

Без відома Гарвардського університету, починаючи з 2011 року, Лібер став «Стратегічним вченим» в Уханьского технологічному університеті в Китаї і був договірним учасником Плану «Тисячі талантів» в Китаї. Це грантова програма, яка виділяє значні суми науковцям задля розвитку китайської науки. 

Коли департамент юстиції США опублікував звинувачення Ліберу та ще до двом китайським студентам, інформацію швидко підхопили ЗМІ. Це стало справжнім вибухом у наукових колах США, зважаючи на здобутки професора. 

Однак, лише цього тижня почалася істерії «що він точно причетний до коронавірусу», якщо таємно від Америки проводив якісь дослідження в Ухані.

Наприклад, добре розігнали твіт американської акторки російського походження Анни Хаїт.

Користувачі не вірять, що сполучення «лабораторія Ухань», «американський вчений», «шпигунство і зрада» не можуть бути не пов’язаними зі штучним створенням коронавірусу.

Професора Гарвардського університету доктора Чарльза Лібера звинуватили у брехні про зв’язки Китаю. Усі статті, які веде до нього Google, говорять, що він заперечив, що він має щось спільне з коронавірусом. Дивно, чи не так ?!

Відтак «затримання коронавірусного творця» докотилося і до інтернет-видань та соцмереж. Зокрема українських.

Затримання «творця» коронавірусу / Скриншот із сайту znaj.ua


За отримані гроші Лібер нібито продав коронавірус / Скриншот з ua-reporter.com

Надійність цього джерела взагалі не обговорюється / Скриншот з сайту rua.gr

Насамкінець зазначимо, науковці категорично відкидають штучне походження цього нового коронавірусу. Аналіз загальнодоступних даних про послідовність геному коронавірусу SARS-CoV-2 і споріднених вірусів не виявив доказів, що вірус був виготовлений в лабораторії або іншим чином штучно створений. Доказ природної еволюції було підтверджено даними по загальній структурі SARS-CoV-2.

Більше спростувань фейків на сайті 24 каналу щодо коронавірусу читайте за посиланням.

 

Хто такий Чарльз Лібер і чому його пов’язують зі створенням коронавірусу у Китаї
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)