На відновлення підуть місяці або роки: COVID-19 повністю змінив спосіб життя людей Без рубрики


Що відчувають, як захворіли і як одужали – люди по всьому світу діляться досвідом життя з COVID-19.

Співачка Вероніка Антонеллі перехворіла на COVID-19 і вже два місяці бореться з ускладненнями після недуги. Лікар повідомив жінці, що вона не зможе повноцінно співати поки не затягнуться рубці на легенях. Про це розповіли кореспонденти 24 каналу.

«Я не знаю скільки ще це триватиме. Лікар каже місяці, роки. Іноді я впадаю у відчай, бо не можу співати свої улюблені пісні. Вони допомагали мені подорожувати навіть не виходячи з дому», – повідомила Вероніка Антоннелі.

Відновлюватися після інтубації – дихання за допомогою трубки, таке доводиться робити Алексу Мело. Морський піхотинець у відставці пережив COVID-19 і лише 2 тижні, як вдома.

Мені довелося змінити спосіб життя. Я роблю все повільніше. Не можу навіть пробігти 2 кілометри, хоча раніше бігав 7-10 кілометрів,
– розповів військовий у відставці Алекс Мело.

Таких, як Алекс та Вероніка у світі 4 мільйони. Вірус вже вбив понад 280 тисяч людей. Недуга нова і не вивчена, тож багато пацієнтів стикаються з незнайомими та неочікуваними симптомами.

«Ми вже маємо групу людей, які вижили і нині мають різні ускладнення: починаючи від органів дихання, закінчуючи психологічними проблемами. Але ми не можемо описати всі наслідки, які можуть виникнути після коронавірусу», – пояснив інфекціоніст університету Еморі Джей Веркей.

Обмін досвідом у соцмережах

Симптоми та досвід боротьби з COVID-19 люди описують в соцмережах. У спеціальних групах, хворі на коронавірус створюють своєрідну медичну енциклопедію. Щоби допомогти одне одному та лікарям краще вивчити недугу. Одна з модераторів таких спільнот Бренді Свайз розповіла, що мала пневмонію, а нині бореться з безсонням.

«Я бачу в цій групі, що люди налякані, вони питають: «Чи були в когось такі симптоми, чи відчували ви щось подібне?» Я вже 35 днів, як пережила COVID-19, але все ще маю проблеми зі здоров’ям», – пригадала Бренді Свайз.

За спостереженнями китайських лікарів, які першими стикнулись з коронавірусом, відновлення після хвороби може займати від трьох до шести тижнів. Щоправда, в деяких випадках хвороба ослаблює організм назавжди.

Перебіг захворювання COVID-19/Інфографіка 24 Каналу
 

+Відео

На відновлення підуть місяці або роки: COVID-19 повністю змінив спосіб життя людей
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)