Новий транш від МВФ Україна може отримати вже у травні Без рубрики


Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати перший транш від МВФ вже наприкінці травня 2020 року. Міністр фінансів Сергій Марченко сподівається, що його сума складе 1,75 мільярдів доларів.

Про це він повідомив під час брифінгу 13 травня. Раніше Шмигаль заявив, що зараз країна перебуває на етапі, коли близька до підписання меморандуму. Про це йдеться у матеріалі 24 каналу.

В уряді пояснили, що нова програма Stand-by дасть можливість Україні отримати 5 мільярдів доларів, з яких 3,5 мільярда до кінця 2020 року.

За словами заступника виконавчого директора МВФ від України Владислава Рашкована, умови отримання цієї програми легші. Вона не потребує просування структурних реформ у майбутньому. А от гроші за однаковий період – ті самі.

Нова програма більше сфокусована на антикризові заходи. Якщо раніше кошти йшли у золотовалютний резерв Нацбанку і оплату попередніх боргів, тепер гроші від МВФ можуть направити в бюджет для часткового покриття дефіциту.

Програма Stand-by гнучкіша. Вона більше підходить для країни, яка перебуває під ударом глобальної фінансової кризи. З іншого боку – Україна наврядчи зараз підходить під параметри країни, яка робить структурні реформи,
– прокоментував економіст Сергій Фурса.

Він також пояснив, що на пропозицію нової програми вплинули, зокрема, проблеми з ухваленням «антиколомойського» закону. Адже після першого читання його на певний час заблокували, подавши рекордних 16 тисяч правок.

«У МВФ розуміють, що в української влади відсутня політична воля на реформи. Вони демонструють: мовляв, так, ми бачимо, що ви намагаєтесь реалізувати реформи, але ми й бачимо, що ви їх саботуєте .Тому вибачте, буде програма Stand-by», – пояснив Фурса

Довідка. 13 травня Верховна Рада на позачерговому засіданні остаточно схвалила в другому читанні законопроєкт про вдосконалення механізмів регулювання банківської сфери, який називають «антиколомойським». Його підтримали 270 депутатів.

Фінансові ризики від програми не змінюються, адже після виконання 18-місячної Stand-by Україна зможе вести перемови й про трирічну програму структурних реформ. Але умови треба виконати. Тож тепер, коли нардепи ухвалили антиколомойський закон.

Що передбачає нова програма МВФ: дивіться відео

Коротко про домовленості між Україною та МВФ

  • Україна і Міжнародний валютний фонд переорієнтувалися з раніше погодженої трирічної програми розширеного фінансування на 18-місячну програму. Причиною тому – безпрецедентні економічні умови, в яких опинився світ. Водночас обсяг фінансової підтримки України з боку Міжнародного валютного фонду не зміниться.
     
  • Раніше, у грудні 2019, Україна та МВФ домовилися про укладання трирічної програми на понад 5 мільярдів доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року планувалося, що Україна отримає 2 транші у 1,75 мільярда доларів. Рішення мав затвердити кабінет директорів, однак цього не сталося.
     
  • Серед причин те, що Україна спершу мала виконати дві вимоги МВФ: відкрити ринок землі і ухвалити так званий «банківський» закон. Станом на початок травня 2020-го одна з умов залишається не виконаною – закон про регулювання механізмів у сфері діяльності банків, так званий «антиколомойський», ще не ухвалили у другому читанні.
     
  • Передбачається, що Верховна Рада розгляне його в остаточному читанні в середу, 13 травня. Опісля розглядатиметься можливість перерахування нового траншу МВФ.
Новий транш від МВФ Україна може отримати вже у травні
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)