Україна виконала всі умови для повної програми співпраці з МВФ, – Єрмак Без рубрики


Андрій Єрмак заявив, що Україна виконала всі зобов’язання, покладені на неї Міжнародним валютним фондом для подальшої співпраці.

Україна виконала всі умови співпраці з МВФ

Ба більше, Україна виконала умови для повної, а не скороченої програми співпраці. Про це керівник Офісу Президента сказав під час зустрічі з послами G7 та головою Представництва Європейського Союзу в Україні, передає пресслужба президента.

Він подякував дипломатичним представникам G7 та ЄС за сприяння й підтримку, які відчувала українська влада під час роботи над законом про банки.

Нарешті Верховна Рада ухвалила в цілому закон про банківську діяльність. І сьогодні ми говоримо про те, що Україна повністю виконала всі умови, необхідні для укладення нової програми з МВФ,
– наголосив Єрмак.

Зауважимо, що МВФ обіцяв перерахувати гроші Україні після того, як ми виконаємо дві вимоги: ухвалимо закон про ринок землі та банківський закон. Наразі обидва закони ухвалили. 

Тим часом, 15 травня в ОП заявили, що Україна очікує отримати перший транш від Міжнародного валютного фонду за новою програмою протягом 1 – 2 тижнів. Загальний обсяг програми все ще обговорюється.

Співпраця України з МВФ

  • МВФ та Україна обговорюють іншу програму фінансування через кризову ситуацію. Програма EFF спочатку передбачала 5,5 мільярда доларів кредиту.
  • Потім мовилося про 8 мільярдів протягом трьох років, 5 з яких Україна отримала б до кінця 2021.
  • Програма standby, яку обговорюють зараз, передбачає 5 мільярдів доларів на 18 місяців. Тобто суму, яку отримає Україна впродовж наступних 1,5 роки не змінюється. Проте загальна сума суттєво менша.

Як працюють транші МВФ та чому вони важливі для України: дивіться відео

 

Україна виконала всі умови для повної програми співпраці з МВФ, – Єрмак
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)