Відбулося перше засідання ТКГ за участю оновленої української делегації: деталі Без рубрики


Мінська Тристороння контактна група (ТКГ) провела чергове засідання у режимі відеоконференції. На заході Україну представляла оновлена делегація. Її своїм указом сформував президент Володимир Зеленський.

Подробиці першого засідання ТКГ за участю оновленої української делегації пресслужба українського президента оприлюднила на своєму офіційному сайті.

Про що говорили під час засідання ТКГ 14 травня

Основні питання, які піднімала Україна 

 • Україна наголосила на важливості виконання домовленостей, які лідери нормандського формату досягли під час останнього паризького заходу. Особливо українська делегація акцентувала на необхідності виконання безпекових вимог, зокрема щодо дотримання сталого режиму тиші.
   
 •  Оскільки безпекові питання є одними з ключових, Україна ініціювала проведення позачергового засідання профільної групи. 
   
 • У межах роботи безпекової групи Україна підтримала моніторингову місії ОБСЄ на Донбасі.
   
 • Також українська сторона вкотре наполягла на безумовному та безперешкодному доступі спостерігачів на всій території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Стосується це і тимчасово окупованих територій на Донбасі. 
   
 • Українська сторона завила, що повністю підтримує реалізацію мандату спостерігачів ОБСЄ та представників Червоного хреста, всіляко сприяє цьому, а також забезпечує безумовне виконання їхнього мандату.

Звільнення утримуваних осіб 

В гуманітарній групі продовжили роботу з формування:

 • списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб,
 • списків зниклих безвісти.

Україна, зі свого боку, наполягла на взаємному звільненні утримуваних осіб у форматі «всіх на всіх». Саме щодо такого формату домовилися 9 грудня 2019 року під час нормандського саміту в Парижі.

Крім того, українська сорона наполягла на забезпеченні доступу представників Червоного хреста до утримуваних осіб на тимчасово окупованих територіях.

УВодночас Україна закликала дотримуватись

 • Європейської конвенції про запобігання катуванням (1987 рік),
 • Конвенції проти катувань та інших жорстоких видів поводження та покарання (1984 рік). 
Відбулося перше засідання ТКГ за участю оновленої української делегації: деталі
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)